Jak wygląda grawerowanie na szkle?
Grawerowanie na szkle to coraz popularniejsza metoda personalizacji różnego typu przedmiotów. Dzięki takiej technologii można w trwały sposób znakować wiele elementów, a poza tym da się tworzyć efektowne dekoracje okolicznościowe i piękne osobiste podarunki dla bliskiej osoby. Czemu warto decydować się na taką usługę i komu ją zlecić?
Grawerowanie laserowe na szkle – na czym to polega?
Grawerowanie laserowe to technologia, która polega na wykorzystaniu wysokiej jakości lasera. Jego promienie uderzają w powierzchnię szkła, przenikając do wnętrza materiału.
Przeczytaj również: Kiedy warto wezwać pogotowie szklarskie?
Tuż pod powierzchnią dociera do drobinek wtrąceń. Te, na skutek wysokiej temperatury, rozszerzają się. Powoduje to odpryskiwanie niewielkich kawałeczków z powierzchni szkła. Takie odpryski wytwarzają z kolei charakterystyczną szorstką powierzchnię.
Grawerowanie laserowe na szkle obejmuje wierne odwzorowanie takich elementów jak grafika (m.in. zdjęcie), napisy oraz rozmaite motywy.
Ważne jest jednak to, by wypalanie laserem zawsze odbywało się na dobrej jakości materiale. Może to być szkło, ale nie tylko, bo również kruszec szlachetny czy kamień. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko pęknięcia.
Zastosowanie grawerunku na szkle
Grawerowanie, szczególnie laserowe na szkle, ma bardzo szeroki zakres zastosowania. Można je wykorzystywać na przykład do tworzenia tabliczek znamionowych informujących o parametrach danego urządzenia. Natomiast wyroby techniczne nie są jedynymi, jakie można uzyskać.
Grawerunek idealnie sprawdza się także w kontekście takich elementów jak:
- tabliczki na drzwi,
- puchary,
- zapalniczki,
- kubki i kieliszki,
- artykuły reklamowe.
Poza tym grawer na szkle lub metalu będzie odpowiedni do przygotowania nietypowego upominku dla bliskiej osoby. Zakres zastosowań jest więc bardzo szeroki, a sama metoda to uniwersalny sposób znakowania i ozdabiania.
Dlaczego warto decydować się na usługę grawerowania na szkle?
Jest wiele zalet płynących z usługi grawerowania na szkle. Przede wszystkim szybkość realizacji usługi. Przebiega ona dużo sprawniej niż klasyczna obróbka ręczna. Dzięki temu czas od złożenia zamówienia do otrzymania gotowego produktu jest bardzo krótki.
Kolejna rzecz, to precyzja wykonania. Laser, wykorzystywany na przykład w szczecińskiej firmie Cezar, umożliwia wytworzenie nawet niewielkich detali.
Trzeba również wspomnieć o wymiarze praktycznym. Symbole naniesione metodą grawerowania laserowego na szkle są widoczne i wyraźne przez cały czas, nawet gdy tabliczka zostanie zabrudzona lub uszkodzona.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana