Jak kreatywnie wykorzystać szkło w aranżacjach wnętrz?
Szkło we wnętrzach pozwala stworzyć nowoczesną i oryginalną aranżację. Jest to materiał podatny do obróbki, z którego powstają na przykład fronty meblowe czy też okładziny ścienne. Możliwości wykorzystania szkła są ogromne, a podstawową korzyścią jest optyczne powiększenie niewielkiej przestrzeni oraz nadanie pomieszczeniu głębi.
Szkło we wnętrzach. Przegląd dostępnych rozwiązań
Szkło jest neutralne i doskonale komponuje się z innymi, zwłaszcza naturalnymi materiałami wykończeniowymi. Nadaje nieco elegancji i luksusu we wnętrzu urządzonym w stylu glamour oraz doskonale prezentuje się w towarzystwie drewna w nieco bardziej klasycznych i rustykalnych aranżacjach. Szkło to nieodzowny element stylistyki loft – warto wspomnieć na przykład o szklanych drzwiach wewnętrznych w czarnej ramie. Gładkie szklane powierzchnie mogą przyjmować różne kształty, w zależności od konkretnego projektu. A zatem szkło można dopasować niemal do każdej przestrzeni.
Przeczytaj również: Balustrady szklane a ich wpływ na doświetlenie pomieszczeń – co warto wiedzieć?
Warto wspomnieć także o wytrzymałości tafli szklanych – szyby hartowane są kilkukrotnie bardziej wytrzymałe od tafli szkła standardowego. Co więcej, po rozbiciu pękają, ale rozpadają się na wiele nieostrych odłamków. Z tafli szkła bezpiecznego mogą powstawać na przykład ścianki działkowe oraz wspomniane szklane drzwi. Szkło może być w dowolny sposób dekorowane – do najpopularniejszych rozwiązań należy piaskowanie, grawerowanie oraz malowanie, a na drzwi i ścianki działkowe najlepiej sprawdzi się matowe, nieprzezierne szkło. Ze wspomnianego szkła bezpiecznego mogą powstawać także balustrady szklane na wymiar, które optycznie powiększą ciasną przestrzeń klatki schodowej.
Przeczytaj również: Wykorzystanie szkła w konstrukcji balustrad
Dekoracyjne panele szklane
Ciekawym rozwiązaniem, które zyskuje na coraz większej popularności, są tafle szkła lakierowanego, z którego powstają okładziny ścienne lub fronty meblowe. Dostępne w asortymencie firmy Mochnik Glass tafle szkła Colorimo można bezpośrednio kleić na fronty z płyty meblowej po wcześniejszym oszlifowaniu krawędzi lub umieszczać w specjalnych ramkach meblowych, które występują w różnych kształtach i kolorach. Szkło lakierowane może zastąpić płytki w kuchni w przestrzeni pomiędzy rzędem szafek dolnych i górnych oraz w łazience. Panele dekoracyjne to doskonałe uzupełnienie aranżacji salonu czy też sypialni.
Przeczytaj również: Z jakich materiałów produkuje się balustrady szklane?
Szkła lakierowane pasuje do wnętrz urządzanych w stylu nowoczesnym – wyraźny akcent dekoracyjnej tafli szkła przełamie nieco monotonne, minimalistyczne wnętrze. Co więcej, tafla może być jednolita lub pokryta dowolnym wzorem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana