Czy warto kupić szklane meble?
Szklana ława, szklany stolik kawowy, a może biurko ze szkła? Tego typu meble kojarzą się przede wszystkim z elegancją i nowoczesnością. Niestety, wielu ma wątpliwości, obawiając się o trwałość szklanych mebli. W tym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się szklanym elementom wnętrz i dowiedzieć się, czy warto je wypróbować w swoich czterech ścianach. A jeśli tak, to jakie rodzaje szklanych mebli mamy do wyboru.
Czy szklane meble są wytrzymałe?
Z pozoru może się wydawać, że szkło to niezbyt dobry pomysł na materiał meblowy. Jednak jeśli zdamy sobie sprawę, że ze szkła robi się ściany, a nawet schody, od razu się uspokoimy. Szkło potrafi być wytrzymałe i bezpieczne, jednocześnie wyróżnia się elegancją, która pasuje do różnych stylizacji wnętrz. Szklane meble świetnie sprawdzają się w salonie, ale równie dobrze prezentują się w przestrzeniach kuchennych albo sypialnianych.
Przeczytaj również: Wykorzystanie szkła w konstrukcji balustrad
Szklany stolik kawowy
Dla tych, którzy nie do końca są przekonani do szklanych mebli, na początek znajomości poleca się drobną rzecz – szklany stolik kawowy codziennego użytku. Elementy szklane mogą ograniczyć się do blatu, ale równie dobrze cały mebel może być wykonany ze szkła. Dobre sklepy meblowe posiadają w swoim asortymencie bogaty wybór kształtów i kolorów szklanych stolików kawowych. Klasyczne prostokątne lub okrągłe, a dla bardziej ekstrawaganckich – składane lub fikuśnie powyginane.
Przeczytaj również: Produkcja i zastosowanie szkła hartowanego
Warto zaznaczyć, że szkoło w tego typu meblach wcale nie musi być przezroczyste. Modne są nogi z czarnego szkła albo zabarwiane dolne półki gazetowe. Taki kolorystyczny zestaw nadaje każdej przestrzeni dystynkcji, a w dodatku komponuje się dobrze z przeróżnymi wariantami meblowymi. Często do szklanych stolików kawowych dodaje się elementy metalowe lub drewniane. Dużą zaletą szklanych mebli jest fakt, że są jak kameleon, dostosowują się właściwie do każdego otoczenia.
Przeczytaj również: Czym charakteryzuje się szkło hartowane?
A może szklane biurko?
Osoby, które już przekonały się do szklanych mebli, mogą spróbować pójść o krok dalej i zainwestować w szklane biurko. Najczęściej produkuje się je ze szkła hartowanego. To wybór wyjątkowo estetyczny i funkcjonalny. Podobnie jak w przypadku stolików kawowych szklane biurka także uzupełniane są o fragmenty z innych materiałów (m.in. drewno).
W przypadku szklanych biurek do wyboru mamy różnego rodzaju kształty, wielkości i kolory. Na przykład biały, a nie przezroczysty blat i do tego drewniane szuflady na dokumenty. Brzmi zachęcająco? Jeśli pragniemy zaskoczyć naszych gości, a sobie uprzyjemnić codzienną pracę, szklane biurko wydaje się ciekawym rozwiązaniem.
Ława ze szkła, czyli klasyka
Szklane ławy już od lat goszczą w wielu polskich domach. Świadczy to o ich korzystnym wyglądzie i funkcjonalności – po prostu się sprawdzają. W salonie, pokoju gościnnym, jadalni lub sypialni. Ciekawie dobrana szklana ława z giętego szkła stanowi ładny i bezpieczny mebel.
Podobnie jak w przypadku wyżej opisany mebli, taki i w przypadku szklanej ławy, szkło często uzupełniane jest dodatkami z drewna lub metalu. W sklepie meblowym może spotkać różne kształty, wysokości i kolory szklanych ław. Jeśli chodzi o kształty, górują prostokąty, ale zdarzają się również ławy przypominające współczesne rzeźby artystyczne. Wysokości? Modne są przede wszystkim niskie łatwy szklane. Kolory natomiast to przewaga białego i czarnego, podobnie jak w przypadku poprzedników.
Podsumowując, do szklanych mebli trzeba się przekonać. Z pozoru wydają się one nieco kłopotliwe, jednak przy bliższym poznaniu dostrzegamy ich niezastąpione atuty.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana